• •• Oh-Vegas, Vegas •• •
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Sutton's house

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Sutton Alexandra Sandford

Sutton Alexandra Sandford


Mesaje : 2
Puncte : 6
Reputatie : 0
Data de inscriere : 15/09/2011
Varsta : 31

Sutton's house Empty
MesajSubiect: Sutton's house   Sutton's house I_icon_minitimeSam Sept 24, 2011 3:47 am

Sutton ajunge obosita acasa, cu plase in mana stanga si in mana dreapta. Isi lasa cheile de la masina si de la casa pe masa din hol si apoi intra in living si da drumul plaselor pe canapea.
- Tata? Am ajuns acasa. zice cu voce tare, crezand ca tatal ei o va auzi
- Buna draga mea, vine din spatele ei si ii da un pupic pe crestetul capului. Am auzit masina si am coborat. Gata cumparaturile ?
- Daa, nu am cumparat mare lucru, se intinde dupa o plasa si o intinde tatalui ei. Ti-am luat ceva, de cand cu imbolnavirea nu ai mai avut grija de asta. Tatal ei goleste punga si vede camasa cumparata de Sutton.
- Multumesc Sutton, se aseaza langa ea. M-am uitat peste rapoartele facute de tine si tot ce pot sa iti spun e ca sunt multumit de treaba pe care o faci. Pot declara multumit ca pot sa am incredere in tine ca vei conduce cum trebuie Bellagio si atunci cand eu nu voi mai fi.
- Multumesc tata, ma straduiesc cat pot.
- Tocmai de aceea vreau sa iti spun ca e cazul sa te las singura pentru o vreme.
- Ce vrei sa spui ?
- M-am gandit ca e cazul sa vizitez rudele noastre din Europa, mai ales ca sunt si in concediu, daca ii putem spune asa.Si oricum iti prinde bine o perioada singura acasa, ii zambi intelegator
- Dar tata, nu este nevoie..
- O ba da, te stiu foarte bine si imbolnavirea mea ti-a cam dat peste cap stilul tau de viata. Uite ce fata cuminte esti acum. Cine esti si ce ai facut cu fata mea care mereu se furisa cand pleca si cand venea acasa ? rade.
- Tataa, rade si ea si il imbratiseaza. Stii ca te iubesc
- Stiu Sutton, de aceea te las sa fii cum esti si de aceea voi pleca o vreme. Amandoi avem nevoie de o schimbare si acum e timpul potriviy. Mary m-a ajutat cu bagajele, maine voi pleca si am zis sa vina si ea cu mine in caz ca ma voi simti mai rau, sper totusi sa nu.
- Si eu sper sa iti revii cat mai repede. E plictisitor la munca
- Stiu, dar te vei obisnui, spuse asta si se ridica si pleaca in birou.
Sutton isi strange plasele cu cumparaturile si urca in camera ei unde incepe sa le desfaca si sa le puna in dressing. Nu vroia sa o roage pe Mary sa o ajute, vroia sa se descurce singura. Dupa ce termina, se dezbraca, intra la dus si apoi se schimba in alte haine mai comode si se pune la televizor.
Sus In jos
Ellie Medrique

Ellie Medrique


Mesaje : 2
Puncte : 4
Reputatie : 0
Data de inscriere : 24/09/2011

Sutton's house Empty
MesajSubiect: Re: Sutton's house   Sutton's house I_icon_minitimeSam Sept 24, 2011 10:01 am

Era o seară minunată,călduță,era perfectă.Mă plimbam ca o bezmetică pe străzi,fără a știi ceva de mine.Eram captivă în lumea mea,și nimeni nu mă putea opri din visare.Trec strada,și o mașină venea spre mine,claxonând.Mă sperii și mă dau înapoi,căzând în fund.Aveam ochii mari,foarte speriată.Asta mi se întâmplă dacă sunt mereu visătoare și nu sunt atentă.Oricum...voi fi mai atentă.În fața mea era o casa mare,și drăguță.De ce să nu vizitez pe cineva?Oricum nu am ce face.De data asta traversez strada cu mare atenție,încă speriată.Ajung în dreptul ușii și sun la sonerie.
Sus In jos
 
Sutton's house
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Deline's House

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
• •• Oh-Vegas, Vegas •• • :: The strip of Vegas and its mysteries :: “ The houses in Vegas „-
Mergi direct la: